Aktualności

AktualnościKoronawirusStudent

Studenci PWSZ w Raciborzu powrócą do akademika

Dom Studenta PWSZ w Raciborzu

Studenci PWSZ w Raciborzu powrócą do akademika

W nowym roku akademickim większość uczelni będzie prowadzić zajęcia dydaktyczne w trybie mieszanym, z przewagą nauczania zdalnego. Także funkcjonowanie akademików będzie wyglądało inaczej niż przed pandemią.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) sposób działania domów studenckich powinien być dostosowany do sytuacji, w jakiej znajduje się dana uczelnia oraz do sytuacji epidemiologicznej regionu. W wyniku obostrzeń mamy dostępne tylko 40. studenckich miejsc kwaterunkowych. Zakwaterowanie rozpoczynamy w dniu 30.09.2020r.

Aby zapewnić bezpieczeństwo i zminimalizować możliwość zarażenia studentów, a także pracowników domów studenckich, MNiSW rekomenduje następujące działania:

·         ograniczenie kontaktu między osobami korzystającymi z domów studenckich;

·         w miarę możliwości zakwaterowanie studentów w osobnych pokojach z dostępem do węzła sanitarnego;

·         wprowadzenie zakazu przebywania w domach studenckich osób z zewnątrz;

·         zapewnienie środków do dezynfekcji;

·         wyznaczenie pomieszczenia, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych;

·         zapewnienie pracownikom domów studenckich dostęp do środków ochrony indywidualnej (maseczki ochronne, rękawice jednorazowe) i preparatów do dezynfekcji rąk. W  obiektach całej uczelni mają pojawić się automaty z min. środkami ochrony tzw. „maseczkomaty”.