Psychologiczne wsparcie w edukacji
2021-03-01 2021-03-01 13:35Psychologiczne wsparcie w edukacji
Droga Studentko! Drogi Studencie!
Masz obawy, że możesz sobie nie poradzić z funkcjonowaniem w naszej Uczelni, ponieważ borykasz się z różnymi przeciwnościami czy dysfunkcjami? Nie radzisz sobie z odosobnieniem przed ekranem komputera? Brak Ci towarzystwa koleżanek i kolegów, obawiasz się samotności? Nie bój się! Pamiętaj, jesteśmy tu dla Ciebie! Udzielimy Ci pomocy! Zapraszamy do skorzystania ze wsparcia edukacyjnego i psychologicznego w Uczelni!
W PWSZ działa Centrum Wsparcia Psychologiczno-Edukacyjnego, w którym czekają na Ciebie specjaliści, m.in. psycholog, pedagog, doradca zawodowy czy logopeda. Centrum współpracuje również z wykładowcami.
Co oferuje Centrum?
Korzystając z porady CWPE możesz:
- rozpoznać Twoje indywidualne potrzeby edukacyjne,
- ocenić Twoje możliwości psychofizyczne i określić mocne i słabe strony,
- rozpoznać i wzmocnić Twoje predyspozycje i uzdolnienia,
- odkryć i poszerzyć zainteresowania,
- wyznaczyć cele Twojego rozwoju i odzyskać kontrolę w życiu.
Centrum Wsparcia Psychologiczno-Edukacyjnego zapewnia bezpłatną pomoc studentom z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jak również tym, którzy borykają się z szeroko rozumianymi problemami zdrowotnymi.
Jak działa Centrum?
Korzystając z usług CWPE możesz:
- otrzymać wsparcie asystentów dydaktycznych – nauczycieli akademickich, którzy dostosują proces dydaktyczny do Twoich potrzeb,
- ułatwić sobie proces zdobywania wiedzy i umiejętności, przy jednoczesnym utrzymaniu obowiązujących standardów kształcenia,
- rozwinąć kompetencje miękkie,
- wziąć udział w zajęciach z języków obcych w formie alternatywnej dla osób z niepełnosprawnością słuchu, wzroku i ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
- otrzymać wsparcie tłumacza języka migowego,
- otrzymać pomoc asystentów wspierających, czyli osób, które będą towarzyszyć Ci podczas zajęć dydaktycznych, pomagać w sporządzaniu i opracowywaniu notatek, jak również wspierać w załatwianiu spraw administracyjnych na terenie Uczelni.
Powyższe działania służą likwidacji barier, które utrudniają studentom pełny udział w procesie kształcenia oraz w życiu społeczności akademickiej. Wychodzą naprzeciw indywidualnym potrzebom każdego studenta, zapewniając szerokie wsparcie edukacyjne, społeczne, informacyjne. Działania podejmowane przez Uczelnię mają na celu poprawę dostępności i wyrównywania szans edukacyjnych w środowisku akademickim.
Działania prowadzone są w ramach projektu „PWSZ uczelnią otwartą dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”