Aktualności

Instytut Architektury

Egzamin wstępny online Architektura 5 października 2021

Egzamin wstępny online Architektura 5 października 2021

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”3.22″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”4.10.5″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ global_colors_info=”{}” sticky_enabled=”0″]

ARCHITEKTURA

Kandydaci na 4-letnie studia I stopnia – kierunek Architektura 

KANDYDAT MA MOŻLIWOŚĆ PRZYSTĄPIENIA DO EGZAMINU WSTĘPNEGO WYŁĄCZNIE  W TERMINIE : 5 października 2021   

Czas trwania egzaminu: 9:00-12:00

 

CO NA EGZAMIN?

 1. Przybory plastyczne – 4 arkusze białego bristolu o wymiarach 29,7cmx29,7cm (szerokość bloku technicznego formatu A3) oraz 2 w różnych kolorach o tych samych wymiarach, ostre narzędzie do cięcia, nożyczki, linijkę, ołówek, klej, taśmę klejącą, ołówki różnego typu, gumki, strugaczki, klipsy, mazaki.
 2. Dokument ze zdjęciem i dowód opłaty egzaminacyjnej
 3. Obowiązuje schludne ale wygodne ubranie

FORMA EGZAMINU:

Egzamin wstępny na kierunek Architektura w PWSZ w Raciborzu ma wykazać umiejętności w zakresie twórczego rozwiązywania prostych zadań przestrzennych.

W roku akademickim 2021/22 odbywać się będzie w jednym etapie i przeprowadzony zostanie w formie wideokonferencji z wykorzystaniem platformy MS Teams lub innej wskazanej przez Rektora platformie wideokonferencyjnej.

Z uwagi na wymóg utajnienia prac na czas wykonywania przez kandydatów zadań egzaminacyjnych oraz czynności związanych z obiektywną i rzetelną oceną przez  Komisję Egzaminacyjną wszelkie instrukcje dotyczące zastosowania się do tego wymogu zostaną przesłane kandydatowi na adres mailowy podany  podczas egzaminu.

Egzamin wstępny składa się z dwóch zadań kompozycyjnych realizowanych tego samego dnia, które należy wykonać na podstawie polecenia przekazanego kandydatom.

Kandydat na wykonanie każdego zadania  ma 90 minut (łącznie 180 min. – 3h).

Szczegółowe tematy egzaminacyjne ogłoszone zostaną w dniu egzaminu, przed jego rozpoczęciem.

PRZEBIEG EGZAMINU W UJĘCIU TECHNICZNYM:

 1. Egzamin odbędzie się w formie wideokonferencji w dniu 5 października 2021 o godzinie 9.00. Wybór terminu zależy od kandydata.
 2. Aby przystąpić do egzaminu należy być wyposażonym w komputer lub inne urządzenie (tablet, telefon) z dostępem do Internetu umożliwiające przeprowadzenie wideokonferencji (kamera i mikrofon).
 3. Co najmniej dwa dni przed terminem egzaminu na adres mailowy kandydata (podany w procesie rekrutacji) zostaną wysłane niezbędne informacje:
  a) Link do pobrania aplikacji (MS Teams)
  b) Login i hasło startowe do aplikacji (MS Teams)
  c) Link umożliwiający przeprowadzenie próbnej wideokonferencji, wraz z datą i godziną jej przeprowadzenia
  d) Link umożliwiający przystąpienie do wideokonferencji podczas której odbędzie się egzamin.
 4. Po otrzymaniu powyższego maila należy niezwłocznie zainstalować aplikację i zalogować się, tym samym upewniając się, że otrzymane dane do logowania są prawidłowe.
 5. W przypadku pojawienia się problemów z zalogowaniem do aplikacji lub problemów z podłączeniem się do próbnej wideokonferencji niezwłocznie skontaktować się z Biurem Rekrutacji.

PRZEBIEG EGZAMINU:

W celu sprawnego przeprowadzenia procedury egzaminacyjnej kandydat podłącza się do wideokonferencji z 15-sto minutowym wyprzedzeniem (link w mailu). W tym czasie, poza dokumentem potwierdzającym tożsamość kandydat przedkłada również dokument potwierdzający wniesienie opłaty rekrutacyjnej. Czas egzaminu (trzy godziny zegarowe) liczony jest od momentu zaprezentowania tematów egzaminacyjnych  i wyjaśnienia kandydatom wszelkich wątpliwości.

Co pół godziny komisja będzie informować o upływie czasu.

Po wykonaniu zadania i upływie max. 180 min kandydat niezwłocznie przesyła zdjęcia (min 3 ujęcia swojej kompozycji w tym jedno z pozycji podkładu) na adres mailowy podany w dniu egzaminu wstępnego przez sekretarza technicznego. Następie zachowując tajność prac zostają przesłane do Komisji Egzaminacyjnej celem dokonania czynności oceny.

WYNIKI:

Wyniki egzaminu wstępnego zostaną podane następnego dnia po przystąpieniu do egzaminu.
Ogłoszenie wyników rekrutacji zgodnie w terminem podanym w harmonogramie rekrutacji.

Dr inż. arch. Joanna Sokołowska Moskwiak, Prof. Uczelni
Przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]